Stickspåret Klädbutik

📍 Herrbutiker i Uppsala

Stickspåret Klädbutik

4.5

Stickspåret Klädbutik i Uppsala erbjuder ett unikt urval av herrmode. De fokuserar på att hitta personliga märken och producenter som erbjuder något utöver det vanliga. Butiken har en charmig atmosfär som bevarar en känsla av det gamla Uppsala, samtidigt som den erbjuder ett modernt och genomtänkt sortiment.

Kollektionen kännetecknas av väl utvalda detaljer och en medvetenhet om stil. Det är en plats där du kan hitta kläder med distinkt design, vilket ger en möjlighet att komplettera din garderob med både färg och karaktär.

Funktioner och tjänster hos Stickspåret Klädbutik

Tillgänglighet

  • Rullstolstillgänglig ingång
  • Rullstolstillgänglig parkering

Planering

  • Går snabbt

Betalningar

  • Bankkort
  • Kreditkort
  • Mobilbetalningar med NFC

Stickspåret Klädbutik ligger på plats 28 av 35 i herrbutiker i Uppsala

Kundrecensioner

★★★★★
★★★★★

Stickspåret Klädbutik har ett betyg på 4.2 av 5, baserat på över 23 recensioner på Google

Eva Eriksson

Annorlunda kläder. Snyggt och färggrann. Men för en lite tjockare plånbok

Eva Eriksson ☆ 4/5
Patrik

Jättefina saker och roliga saker! Bra design och bra priser! Rekommenderas!

Patrik ☆ 5/5
Fibromyalgiföreningen i Uppland

Trevligt att man bevarat något gammalt i Uppsala och gjort något mysigt av det.

Fibromyalgiföreningen i Uppland ☆ 5/5
Maria Andersson Lundin

Så fina kläder. Trevlig personal och bra bemötande.

Maria Andersson Lundin ☆ 5/5
Barbro Olsson

Uppsalas roligaste klädbutik med ett personligt urval av producenter och miljömedveten profil.

Barbro Olsson ☆ 5/5
Johan Östlund

Annorlunda och rolig butik, "vill ha" känsla infinner sig!

Johan Östlund ☆ 5/5
Wisell Handling

Hittar alltid något speciellt.

Wisell Handling ☆ 5/5

Information om Stickspåret Klädbutik

Adress

Stickspåret Klädbutik är belägen på Roslagsgatan 1, 753 27 Uppsala, Sverige

Telefon

Telefonnumret till Stickspåret Klädbutik är +46 18 60 74 20

Webbplats

Webbplatsen för Stickspåret Klädbutik är: sticksparet.se

Öppettider

Måndag: 10:00–18:00
Tisdag: 10:00–18:00
Onsdag: 10:00–18:00
Torsdag: 10:00–18:00
Fredag: 10:00–18:00
Lördag: 10:00–16:00
Söndag: Stängd

Kontakta Stickspåret Klädbutik

    Liknande alternativ till Stickspåret Klädbutik

    Till toppen